Fortuna kałem sie tuczy


środa, 14 lipca 2010

Saga Policyjna

To jeszcze nie cdn...

który, być może nastąpi.
Ale przyznam się Wam, że jestem trochę zaskoczony. Powodowany ambicjami (mniejsza jakimi) uległem namowom, by pisać blog. W założeniu miał być wyłącznie, że tak powiem, kulturalny. Tymczasem niektórzy z Was zaczęli podpuszczać mnie, inaczej tego nie da sie nazwać, żebym notował rozmaitości, ot, zwykłe bardziej lub mniej, zdarzenia z życia. I ja, głupi, posłuchałem.
I co teraz?
Teraz albo w komentarzach tu, albo na FB (częściej komentujecie tam, nie wiem dlaczego nie tu), albo w mailach, mobilizujecie mnie do rozwijania niektórych wątków. Tajemnicą jest Poliszynszyla, że najbardziej spodobały się moje przygody policyjne. Na FB kilkoro znajomych upomina się o ciąg dalszy, a dziś bW (podpisujący się ostatnio nbnW) - bW znaczy bywalec Wielkiego, nbnW - nieobecny bywalec nie Wielkiego - wręcz z wykrzyknikiem zażądał ciągu dalszego policyjnej sagi.
Na litość: czy Wy chcecie, bym zaczął zmyślać, czy może dla satysfakcji moich Czytelników powinienem raz w tygodniu popełniać wykroczenie (wyobrażam sobie eskalację Waszych oczekiwań, po wykroczeniu będziecie domagać sie przestępstwa, wreszcie zbrodni), by móc to Wam barwnie (na ile potrafię) opisać?
Poddaję tamat pod dyskusję. Proszę o wpisy nie na FB, a TUTAJ. Będę miał je w jednym miejscu, a i Wy będziecie mieli okazję przedyskutować rzecz między sobą. I ze mną, mam nadzieję. Zatem - czekam na Wasze bezcenne rady, podpowiedzi i pomysły: co robić?
Wasz M

15 komentarzy:

 1. ... nie dziwię się tym namowom znajomych, bo jest Pan świetnym komentatorem. To dla zdrowia nas wszystkich!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś, ktoś, w jakiejś redakcji, powiedział: "nic tak nie ożywia gazety jak trup na pierwszej stronie". może z blogiem jest podobnie? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. 2Marta: E...no... Mamusia:) Ty też blogerka! Nie wiedziałem, super, będę czytał.
  A ciekawe, kto i w jakiej redukcji to powiedział? :)
  Sugerujesz morderstwo? Masz kogoś specjalnego na myśli? Zaczy się kandydata?

  OdpowiedzUsuń
 4. 2Anonimowy: Dzięki za miłe słowa. Szkoda, że do Anonimowego... Może następnym razem już będzie imię chociaż? Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam. No i będę się starał

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem szalenie niestała w moich zabójczych kandydaturach.... Wolę nie ryzykować :)

  OdpowiedzUsuń
 6. 2Marta: OK, ale wiesz, jakby co... ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. rety, no proszę uprzejmie nie dziw się wyrażaniu chęci kontynuowania lektury Przygód Pana Michała. Jest ona (ta lektura w sensie że) atrakcyjną nad wyraz to po pierwsze. A po kolejne: od sztuki do kryminału droga niedaleka. Gdyż banicją lub ostracyzmem obie formuły finiszować mogą... pozdrawiam JJ

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja tam popieram ideę bloga wszelakiego, nie tylko kulturalnego, zwłaszcza, jak będę się na nim pojawiać w charakterze zdarzenia:P

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyznać muszę, że pierwszy raz w życiu jestem na "pierwszej stronie" bloga! jak miło!! :-)
  Obym tylko nie był pierwszym do "ukatrupienia" ;-)

  a tak na poważnie: Obiecuję poprawę, już nie będę ani namawiał, ani podpuszczał, ani... bo pociągną mnie ("Niebiescy" oczywiście) do odpowiedzialności karnej za podżeganie do morderstwa. ;-)

  Choć z drugiej strony wzrosłaby zapewne znacznie "czytalność" bloga ML, w szczególności "Niebieskiej Sagi". :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. w tekście z 14 lipca pewnie chciałeś zamieścić "żądanie", prawda?
  Pozdrawiam
  KK

  OdpowiedzUsuń
 11. 2KK: A nawet "zażądanie", zwalam winę na upał:)

  2JJ i KK: Ja mam pomroczność jasną, gdyż albowiem nie udało mi się rozszyfrować kim jest JJ i KK. Nie możecie podpisywać się jaśniej? Zwłaszcza, że jak widzę, jesteśmy na "Ty".

  2All: Bardzo mi się podoba kiedy się tu wpisujecie. Mam nadzieję, że niebawem komentarze będą ciekawsze od wpisów na blogu i blog stanie się ledwie alibi do Waszych wpisów. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 12. Oczywiście mogę Ci podpowiedzieć co do KK (Krysia Kwaśniewska). Pozdrawiam pięknie wakacyjnie i z przyjemnością będę zaglądać na Twój blog.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ach Krysiu! :) jak się cieszę. No to ja teraz muszę uważać co piszę :) I jak! Uściski i odzywaj się choć wirtualnie

  OdpowiedzUsuń
 14. rety. JJ. to ja. Jola Jackowska. no słowo honoru. naprawdę nie rozszyfrowałeś mnie? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. 2Jola: I teraz mi się bardzo to podoba, że już wiem, kto to jest JJ, albowiem to korzystne jest dla wiedzy mej pogłębienia. Uściski :)

  OdpowiedzUsuń